herb Tucholanka Tuchola
Fala Świekatowo   Tucholanka Tuchola

2016-10-22, 16:00

Czas spotkania: 90 min.

Nasz zespół jako pierwszy znalazł sposób na lidera i niepokonaną od początku rundy Falę Świekatowo ! Wygraliśmy na boisku przeciwnika 2-0, do przerwy 0-0 ! Przede wszystkim zagraliśmy bardzo dobry mecz od strony taktycznej i każdy zawodnik dokładnie wypełnił powierzone mu zadania. W pierwszej połowie mecz nie obfitował w wiele sytuacji bramkowych, na bardzo grząskiej murawie gra toczyła się głównie w środku pola. Po przerwie lepiej rozpoczął nasz zespół i to Tucholanka częściej zagrażała bramce gospodarzy, czego efektem była bramka Mateusza Renkiewicza ok 55 minuty ! Dalej graliśmy konsekwentnie w obronie i rozbijaliśmy akcje gospodarzy, dłużej i lepiej operowaliśmy piłką, wkładając w mecz wiele sił i ambicji. To poświecenie zostało nagrodzone w 80 min, kiedy po zespołowej akcji ponownie Rene, po asyście Dominika Fierka, wyprowadził nas na dwu bramkowe prowadzenie ! Gospodarze za wszelką cenę dążyli do zdobycia bramki, jednak nasza gra obronna oraz dyspozycja Wampir w bramce, nie pozwoliła im na wiele. Wynik jest jak najbardziej zasłużony i spowodował zbliżenie się do lidera na dystans 3 punktów !